Bağlama Büyüsü

Bağlama Büyüsü Malzemeleri

Bağlama Büyüsü Malzemeleri
98views

Bağlama Büyüsü Malzemeleri

Her büyüde olduğu gibi, bağlama büyüsü de yüzlerce farklı çeşitte yapılabilir. Bir büyünün malzemelerini belirleyen, o büyüde karar kılınmış olan ritüel ile ilgilidir. Kan büyülerinde hayvan derileri ve hayvan organları kullanılır. Nadir bitkiler kullanılarak yapılan büyülerde, çeşitli tütsülerin yanı sıra safran gibi özel bazı bitkiler kullanılır. Tılsımlama ile yapılan büyülerde bazı değerli metaller kullanılır. Altın tozları, gümüş ya da benzeri metaller bunlara verilebilecek örnekler arasında yer alır. Yani bağlama büyüsü malzemeleri hakkında söz etmek tam anlamıyla mümkün değildir.

Pek çok büyü ritüelinde kullanılan ortak malzemeler hakkında konuşmak daha doğru ve mümkündür. Üstelik büyüyü mantık sınırları içine sokan açıklamalar da, bu nesnelerin ya da malzemelerin enerjiyi tutma veya ona yön verme konusundaki kesin kanıtları olduğu da söylenebilir.

Bağlama Büyüsü Neyle Yapılır?

Antik mısırda altın tozunun önemi büyüktür. Pek çok efsanede altın tozunun önemi, başka kültürlerde ya da başka ırklarda da büyüktür. Bunun sebebinin, antik gizli ilimlerde altınla yapılabilecek muazzam şeyler olduğu düşünülmektedir. Büyünün son derece nadir ve zorlu olmasının altında yatan en büyük sebeplerden biri de, gerçekten nadir bulunan elementlerden ya da materyallerden yapılıyor olmasından kaynaklıdır. Binlerce yıldır insan ırkının ve medeniyetinin keşfettiği enerji manipülasyonu teknikleri, modern çağda da geçerlidir.

Bağlama büyüsü malzemeleri sıralanırken, bu materyallerden yardım alınmaktadır. Geleneksek yöntemlerin üzerlerine koyulmuş yeni teknikler olsa bile, ilmi konular deneme ve yanılma yöntemlerini kapsadığı için bu yöntemlerin dışında çoğunlukla çıkılmaz. Kullanılan malzemeler ise sırası ile şu şekildedir;

Bağlama Büyüsü Yapımında Neler Kullanılır?

  1. Abanoz Ağacı Kabuğu: Abanoz ağacı çok az ormanda bulunur ve gizli ilimler dünyasında talep çok yüksek olduğu için ne yazık ki kara borsa değerindedir. Hemen her türlü büyüde kullanılan malzemeler arasındadır.
  2. Gümüş Tozu: Gümüş büyü bozmada ya da yapılan büyünün enerjisini korumada önem sahibidir. Gümüş nadir olmasa bile, kullanılan gümüş miktarına göre bu duruma bakış açısı değişebilir.
  3. Altın Tozu: Altın, büyünün yapımı esnasında kullanılır. Büyü yapılırken açılan koruma çemberlerinde de, büyü yapanın korunması rolünü oynayabilir.
  4. Safran: Safran büyü yapımında değil, büyü yapıldıktan sonra kullanılır. Safranla bezenmiş büyü, dış etkenlerden ve dışarıdaki enerjiden etkilenmeyecek hale gelir. Böylece büyü varlığını sonsuza dek koruyabilir.
  5. Defne Yaprağı ve Adaçayı: Bunlar ortamdaki enerjiyi nötrlemek için kullanılır. Bir büyü yapılmadan önce, büyünün yapılacağı yerdeki enerji mutlaka ama mutlaka nötrlenmelidir. Önce enerji sıfır noktasına getirilir, daha sonra koruma çemberi açılır ve son aşamada ritüele başlanır.

Leave a Response