Büyü ve Vefkler

Büyü Çeşitleri

Büyü Çeşitleri
132views

Büyü Çeşitleri

Büyü kelimesi, çok geniş bir kavramı ifade etmektedir. Aslında tek başına büyü kelimesine anlam yüklemek bile çok zordur. Zaten bu yüzden insanlar, büyü kelimesine takıntılı hale gelmektedir. Çünkü böyle söylendiğinde, çeşitli tabu ve ön yargılar oluşmasında büyük rol oynayan yanlış bilgiler akla gelir. Büyü, doğru amaçlarla ve doğru şekillerde uygulandığında insana zarar veren bir ilim değildir. Ancak iyilik için kullanılabileceği gibi, kötülük için de kullanılabilir. Tıpkı içimizdeki hislerde olduğu gibi, iyi ya da kötü durumlar ortaya koyabilmektedir. Kötü birinin eline bir silah verdiğinizde yapacakları şeyleri tahmin etmek zor değildir. Ancak o silahı iyi birinin eline verdiğinizde, bunu insanları korumak için kullanabilir. Büyüyü de bu şekilde değerlendirmek gerekmektedir. Pek ala, bu büyü çeşitleri nelerdir ve nasıl etkiler ortaya koymaktadır?

Temelde büyü çeşitleri ak, kara ve kızıl olarak üçe ayrılır. Bununla beraber mavi ve gri büyüler olsa da, bunlardan çok sık söz edilmez. Neredeyse hiçbir kültürde aktif olarak kullanılan mavi ve gri büyüler kalmamıştır. Ancak inancımız gereği, etik ve vicdan kurallarına uyularak yapılan bir başka büyü çeşidi daha vardır. Buna, rahmani işlem denmektedir. Büyüden bağımsız olarak, kişilerin iradesini kalıcı olarak etkilemeyi amaçlamaz. Ayrıca tamamen etik olacak şekilde uygulanır.

Tehlikeli Büyü Çeşitleri

Bilinen en tehlikeli büyü çeşitleri, kara büyü türünde yapılır. Süryani büyüleri, papaz büyüleri, düğüm ve iğne büyüleri, ölü toprağı büyüleri gibi şiddetli etkilere sahip büyüler, tehlikeli olarak kabul edilir. Bu büyülerle pek çok şeyi başarmak mümkün olsa da, durum her an kontrolden çıkabilir. Kara büyünün enerjisine hükmetme kuvveti oldukça zorludur.

Rahmani Büyü Çeşitleri

Kara büyülerden farklı olarak rahmani büyülerde genelde kan yoktur. Şifalı bitkilerle ya da bazı değerli metallerle yapılır. Ancak, kesinlikle ve kesinlikle rahmani büyülerle herhangi birine zarar vermek mümkün değildir. Bir manevi işlem birin zarar vermek için yapılıyor ise, o zaten tehlikeli bir kara büyü olacaktır. Detaylı bilgi almak ya da merak ettiklerinizi sormak için, hocamızla iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Response