Büyü ve Vefkler

Büyü Nedir

Büyü Nedir
105views

Büyü Nedir

Büyü kelimesini anlatmanın basit bir yolu yoktur. Ancak bir durum hakkında büyü diyebiliyor olmak için, sadece ritüel ortaya koyulmuş olmasına gerek de yoktur. Büyü nedir sorusunu cevaplamanın en basit yolu, hissettiğimiz yoğun duygulardır. Hissettiğimiz her duygunun ortaya çıkardığı büyük bir enerji mevcuttur. Bu enerjiye genelde yön veremeyiz çünkü duygularımız içten ve içgüdüsel olarak ortaya çıkar.

Aşık olmak, öfke duymak, nefret etmek ya da cinnet geçirmek gibi çok yoğun duygular, insanda kontrol sahibi olma yetisini sona erdirir. İşte büyü de tam olarak bunun gibi bir durumdur. Aşık olmanın kendisi bile büyü niteliğinde yüksek enerji ortaya çıkarır. Ortaya çıkan manevi enerji, dışarıdan manipüle edildiğinde buna büyü denebilir. Kendiliğinden ortaya çıktığında ise, bu sadece içgüdüsel olarak kabul edilir. İşte büyü nedir sorusunun net cevabı bu olarak kabul edilir.

Büyü Kelimesi Ne İçin Kullanılır?

Bir durumun büyü olarak kabul edilebilmesi için, bir kişiye ya da bir mekana karşı uzun ve karmaşık ritüeller sonucunda büyü yapılmış olması gerekir. Vefkler ya da rahmani okumalar büyü niteliği taşımazlar. Ancak kanla yapılan büyüler, bazı özel bitkilerle yapılan büyüler ve elementlerle yapılan büyüler, büyü kelimesinin tam karşılığı anlamına gelebilir.

Bağlama büyüsü gibi büyüler, birden farklı çeşitte yapılır. Tılsımlama, vefk, büyü ritüelleri, kan büyüleri, kara büyüler, rahmani işlemler ve benzerleri. Bunların tamamı bilimsel ölçüde büyü sıfatını taşımıyor olsa da, halk dilinde isteneni verdiği için ve enerji yoluyla verdiği için tamamı büyü olarak da nitelendirilebilir.

Hangi Durumlara Büyü Tanısı Koyulabilir?

Büyü belirtileri değişken ve karmaşık bir temele dayanır. Kara büyü yapılan kişiler hem fiziksel hem ruhsal olarak yorulurken, iyi niyetle yapılan büyülerde amacın gerçekleşmesi dışında herhangi bir durumun gerçekleşmesi mümkün olmayabilir. Bu da büyüyü fark etmeyi sıradan insanlar için neredeyse imkansız hale getirebilir.

Örneğin aşık etme büyüsü yapılan kişiler, beklenmedik şekilde ve hızlı bir biçimde büyüyü yaptıran kişiye karşı yüksek ölçüde aşk duygusu hissederler. Bunda yanlış ya da garip bir durum görülmesi mümkün olmayabilir. Bu yüzden bu kişide büyü olup olmadığını sadece hocamız gibi uzman bir medyum çeşitli bakımlar yaparak anlayabilir. Soru ve sorunlarınız için, hocamızı arayabilirsiniz.

Leave a Response