Büyü ve Vefkler

Kaşık Büyüsü

Kaşık Büyüsü
138views

Kaşık Büyüsü

Hem bağlama hem ayırma işlemlerinde kullanılan en bilindik ve en geleneksel büyü, kaşık büyüsü olarak tarif edilir. İşlemin hangi yönde etki etmesini belirleyen faktör ise basittir. Kaşıklar düz bağlandığında bağlama, ters bağlandığında ayırma için yapılmış demektir. Tahta kaşıklarla yapılan bu işlem, tılsımlama işlemine benzer. İbranice, Latince ya da Süryanice büyülü cümleler hem sesli okunur hem de kaşıkların üzerine kazınır. Daha sonra bu kaşıklar, tenha bir yerde gömülerek muhafaza edilebilir ya da büyünün etki edilmesi istenen kişilerin evine saklanabilir.

Kaşıkla yapılan büyüler hakkında gizli ilimlerde uzmanlaşmış kişilerin bilgileri, diğer büyülere oranla daha fazla şeklinde bir genelleme yapılabilir. Çünkü yazılı bilgisinin kaybolmadığı ve değiştirilmediği bilinmektedir. Ayrıca nesnesel anlamda çok fazla örnek bulunduğu için de büyünün doğru etki etmesi garantidir.

Kaşık Büyüsü Ne Amaçlar İçin Yapılır

Basitçe ayırma ve bağlama için yapılan büyülerin başında geldiğini zaten belirtmiştik. Ancak ayırma ve bağlama kelimesinin ardında tam olarak ne olduğunu söylemekte de fayda vardır. Çünkü her işlemin etkileri, etki seviyeleri ya da belirtileri birbirlerinden farklıdır. Kaşık büyüsünün inanılmaz şiddetli bir büyü olduğunu söyleyemeyiz. Orta seviyeli fakat kesin olarak amaca yönelik olduğunu söyleyebiliriz.

Bu anlamda kişiler üzerinde kontrol edilemez etkileri olan en güçlü büyüler Süryani ve papaz büyüleri olarak tarif edilebilir. Bunlar dışında birkaç kan büyüsü de listeye eklenebilir. Ancak kaşık büyüsü, amacını mutlaka gerçekleştirirken çok fazla göze batmaz.

Kaşık Büyüsü Etki Ve Belirtileri

Kaşık büyülerinin yapıldığı kişilerde ortaya çıkan belirtiler nelerdir? Bu büyü ayırma için yapıldığında tek bir kişi üzerinde değil iki kişi üzerinde de benzer etkileri ortaya çıkarır. Bağlama için yapıldığında iste, büyü yaptıran genelde ilişkideki diğer kişi olduğu için sadece büyü yapılan kişide ortaya çıkar ve kötü bir etki veya belirtisi yoktur.

Ancak ayırma için yapıldığında insanlarda şu durumlar ortaya çıkar; Eşle yaşanan iletişim sorunları ve kendini ifade edememe durumları. Konuşularak halledilebilecek sorunları, kavga ile çözme eğilimi. Birbirlerine iki yabancı gibi davranan iki insanın sergileyebileceği tüm tavırlar. Bilgi için hocamızı arayabilirsiniz.

Leave a Response