Büyü ve Vefkler

Safran Büyüsü

Safran Büyüsü
476views

Safran Büyüsü

Aslında safran tam olarak bir büyü ismi değildir. Safran enerjiyi doğru iletmesi ya da koruma üzerine ciddi etkileri olması nedeniyle hemen her büyüde kullanılabilir. Bu yüzden safran büyüsü kavramı farklı şeyi ifade ederken, safranın gizli ilimlerdeki kullanılma amacı farklı bir durumu ifade eder.

Safran işlemi, büyüden korunma için yapılır. Ancak büyülerde kullanılan safran, büyüyü korumak için yapılır. Çünkü enerji de doğanın kendisi gibi sürekli olarak değişim halindedir. Bazen şiddetlenebilir, bazen zayıflayabilir. Bazen de çevresinde olup bitenlerden, evrenin kendisinden ya da insanlardan etkilenebilir. Bir büyü yapıldıktan sonra bu yüzden safran tozlarıyla beraber gömülür ki etkilerini ve enerjisini ömür boyunca koruyabilsin.

Safran Hani Büyülerde Kullanılır?

Bağlama, papaz, ayırma, soğutma, Süryani gibi büyülerde safran mutlaka kullanılır. Büyünün yapılma aşamasında değil, büyüler yapıldıktan sonra büyüde kullanılan tüm deriler, bitkiler ya da sakatatlar toprağa gömülür. Çünkü bunların bir yerde muhafaza edilmesi önemlidir. Birbirlerinden ayrılması yapılan işlemi riske sokabilir. Korunamamaları da işlemi riske sokabilir.

Fakat zaman içinde her şeyin bir sonu olduğu gibi, büyülü nesnelerin de enerjileri azalabilir ya da çevresel etkenler nedeniyle bozulabilir. Safranın etkisi ise, bunu stabilize etmek ve sonsuza dek korumaktır. Safran az üretilmesi nedeniyle pahalı bir bitkidir. Ancak anı zamanda talebin çok olmasının nedenlerinden biri de, gizli ilimlerin olmazsa olmaz malzemelerinden biri olmasıdır.

Safran Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Safran sadece büyülerin ya da büyü torbalarının korunması için kullanılmaz. Büyü bozma seansları yapıldıktan sonra, kişiler aynı büyülerden bir daha etkilenmesinler diye tıpkı gümüş büyüsünde olduğu gibi koruma altına alınmalıdır. Çünkü aynı büyünün aynı medyum tarafından tekrarlanmama garantisi yoktur. Bu gibi durumlarda kişiye büyü yapan medyumun ellerini kollarını bağlamak için, safran ya da gümüş tozu ile koruma büyüleri yapmak kişiyi garanti altına almak demektir.

Koruma büyüleri, safran büyüleri ve büyü ile ilgili aklınıza takılan hür türlü sorun için hocamız ile iletişime geçebilirsiniz. İşlem yaptırmak ya da büyüden şüphelenerek büyü bozdurma yapmak için hocamızın bizzat kendisini arayabilirsiniz.

Leave a Response